تبلیغات
آفتاب پنهان - اثبات امامت حضرت
 
صفحه نخست          تماس با مدیر            نسخه موبایل                RSS                  
دوستان
اثبات امامت حضرت
امامت در لغت به معناى پیشوایى و در اصطلاح، یعنى ریاست عامه در امور دین ودنیا، به نیابت از پیغمبر صلی الله علیه و آله و سلم امامت حضرت مهدی ارواحنا له الفداء به دو راه نص و معجزه ثابت شده است. اما نص: شیخ صدوق در كتاب كمال الدین به سندى صحیح به نقل از یونس بن عبدالرحمن آورده است كه گفت: به محضر امام موسى بن جعفر علیه السلام مشرف شدم و عرضه داشتم: یابن رسول الله آیا تو قائمِ بالحق هستى؟ فرمودند: من هم قائم بالحق هستم و لكن آن قائمى كه زمین را از دشمنان خداى عزوجل پاک می کند و آن را پر از عدالت مى نماید، همچنان كه از جور وستم پر شده باشد، پنجمین فرزند من است كه غیبتی طولانى دارد، زیرا كه بر جان خود مى ترسد. در این مدت عده اى از حق برگشته و عده ایى دیگر ثابت قدم مى مانند. سپس فرمود: خوشا به حال شیعیان ما كه در غیبت قائم ما به رشته ولایت ما چسبیده و به دوستى ما ثابت مانده و از دشمنان ما بیزار باشند. آنان از ما و ما از آن هاییم. [1]

نمونه های دیگرى از نص را مى توان در جلد دوم كتاب كمال الدین، صفحات،376 , 381 و 409 ملاحظه كرد.

همچنین در كتاب كفایة الاثرفى النص على الائمة الاثنی عشرتألیف شیخ على بن محمد بن على الخزاز قمى، 170 حدیث از طریق شیعه و سنى روایت شده كه همه آن ها به امامت حضرت مهدى ارواحنا له الفداء تصریح دارد.

و اما معجزه: معجزات و كرامات حضرت، دلیلى بر اثبات امامت اوست. از على بن محمد سمرى نقل شده كه به محضر مقدس حضرت مهدى ارواحنا له الفداء نامه نوشت و درخواست كفن كرد. جواب آمد كه در سال هشتاد یا هشتاد و یكم به آن نیازمند خواهى شد. پس در همان وقتى كه آن حضرت برایش تعیین كرده بود وفات یافت و یک ماه پیش از فوتش كفن برایش فرستاده شد. [2] و از جمله معجزات آشکار حضرت، حاجت گرفتن مردم از آن حضرت است كه هر از گاهی زبان به زبان مى چرخد و مشتاقان را امیدوارتر و مشتاق تر می کند. شفا یافتن بیماران لا علاج در مسجد جمكران از آن جمله است. در كتاب هاى كمال الدین شیخ صدوق، بحارالانوار علامه مجلسى و نجم الثاقب میرزا حسین نورى از معجزات حضرت بسیار آمده است.

پی نوشت ها :
[1] كمال الدین، ج 2 ص 361.

[2] همان ص 501.

هوای دلاینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...
کتابنامه

کتاب «مهدیان دروغین» تألیف حجت‌الاسلام رسول جعفریان منتشر و روانه بازار شد. دانشیار دانشگاه تهران در این کتاب به تقسیم حوزه‌های مختلف جغرافیایی دنیای اسلام پرداخته و مهدیان دروغین در مناطق و دوره‌های مختلف تاریخ را معرفی کرده است.

نظرسنجی
به نظر شما چقدر برای واقعه ظهور آماده هستیم؟دیگر امکاناتاین نوا را در وبلاگ خود پخش کنید:

شمارنده
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :