تبلیغات
آفتاب پنهان - تداوم درخواست معرفت آن حضرت
 
صفحه نخست          تماس با مدیر            نسخه موبایل                RSS                  
دوستان
تداوم درخواست معرفت آن حضرت
مداومت كردن بر دعایى كه ثقة الاسلام كلینى [1] و شیخ نعمانى [2] و شیخ طوسى به سندهاى خود، از زراره روایت كرده ‏اند كه گفت: شنیدم حضرت ابوعبد اللَّه امام صادق‏ علیه السلام مى ‏فرمود: براى آن جوان پیش از قیامش غیبتى خواهد بود.

گفتم: چرا؟ فرمود: مى ‏ترسد - و به شكمش اشاره كرد - سپس فرمود: اى زراره! و او است منتظَر و او است كه در ولادتش شك مى‏ كنند، پس بعضى مى‏ گویند: پدرش بدون بازمانده از دنیا رفت و بعضى از آن‏ها مى‏ گویند: در حالى كه در شكم مادر بود، پدرش فوت كرد و بعضى مى ‏گویند: دو سال پیش از فوت پدرش متولد شد و اوست منتظر، مگر این‏كه خداوند - عزّوجلّ - دوست دارد كه شیعه را امتحان كند، پس در آن هنگام است كه تشكیك و توهم اهلِ باطل آغاز مى ‏شود.

اى زراره! اگر آن زمان را درك كردى، این دعا را بخوان: اَللَّهُمَّ عَرِّفْنِی نَفْسَكَ فَإِنَّكَ إِنْ لَمْ تُعَرِّفْنِی نَفْسَكَ لَمْ أَعْرِفْ نَبِیَّكَ، اَللَّهُمَّ عَرِّفْنِی رَسُولَكَ فَإِنَّكَ إِنْ لَمْ تُعَرِّفْنِی رَسُولَكَ لَمْ أَعْرِفْ حُجَّتَكَ، اَللَّهُمَّ عَرِّفْنِی حُجَّتَكَ فَإِنَّكَ إِنْ لَمْ تُعَرِّفْنِی حُجَّتَكَ ضَلَلْتُ عَنْ دِینِی؛ بار خدایا! تو مرا به خود شناسا كن، كه اگر خودت را به من نشناسانى، پیغمبرت را نخواهم شناخت، بار خدایا! تو رسولت را به من بشناسان، كه اگر رسول خود را به من نشناسانى، حجّتت را نخواهم شناخت. پروردگارا! حجّت خودت را به من بشناسان، كه اگر حجّتت را به من نشناسانى، از دین خود گمراه خواهم شد

پی نوشت ها :
[1] اصول كافى، 337/1.

[2] غیبت نعمانى، 86، ان فى قائم سنة من الانبیاء.

هوای دلاینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...
کتابنامه

کتاب «مهدیان دروغین» تألیف حجت‌الاسلام رسول جعفریان منتشر و روانه بازار شد. دانشیار دانشگاه تهران در این کتاب به تقسیم حوزه‌های مختلف جغرافیایی دنیای اسلام پرداخته و مهدیان دروغین در مناطق و دوره‌های مختلف تاریخ را معرفی کرده است.

نظرسنجی
به نظر شما چقدر برای واقعه ظهور آماده هستیم؟دیگر امکاناتاین نوا را در وبلاگ خود پخش کنید:

شمارنده
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :