تبلیغات
آفتاب پنهان - امر ناگهانى
 
صفحه نخست          تماس با مدیر            نسخه موبایل                RSS                  
دوستان
امر ناگهانى
در بسیارى از روایاتى كه از پیامبر اكرم صلی الله علیه و آله و سلم و امامان معصوم علیه السلام نقل شده، این نكته مورد تأكید قرار گرفته كه ظهور نیز مانند قیامت، ناگهانى و غیر منتظره فرا مى رسد و زمان آن را هیچ كس جز خداوند نمى داند.

از جمله در روایتى كه امام رضا علیه السلام به واسطه پدران بزرگوارش از پیامبر اكرم صلی الله علیه و آله و سلم نقل می كند، چنین آمده است: به پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم عرض شد: اى رسول خدا آن قائم كه از نسل شماست چه وقت ظهور می كند آن حضرت فرمود: ظهور او مانند قیامت است. [1]

امام باقر علیه السلام نیز درتفسیر آیه شریفه (هل ینظرون إلا الساعةَ أَن تَاتیِهم بغته وهم لا یشعرون[2] مى فرماید: مراد از ساعت، ساعت قیام قائم ارواحنا له الفداء است که ناگهان بر ایشان مى آید.

حضرت مهدى ارواحنا له الفداء نیز در نامه خود به شیخ مفید مى نویسد:.. فَإن امرنا بغتة فجاة[3] فرمان ما به طور ناگهانى فرا مى رسد.

دو واژه بغتة وفجاة هر دو، به یك معناست كه عبارت از ناگهانى رسیدن امر است و ظاهر سخن این است كه منظور از امرا در نامه مبارك، همان ظهور حضرت است.

و اما نشانه هاى قطعى اى كه پیش از ظهور رخ مى دهد، روز ظهور را مشخص نمى سازد و ظهور آن حضرت براى مردم، به ویژه براى كسانى كه به خاطر بها ندادن به مسأله یا ضعف عقیده به حضرت مهدى ارواحنا له الفداء پیرامون وجود گرانمایه او و ظهورش نمى اندیشند،ناگهانى تر و غافلگیر كننده تر خواهد بود. [4]

پی نوشت ها :
[1] كمال الدین ج 2ص372.

[2] سوره زخرف 66.
[3] بحارالانوار ج24ص 164.
[4] احتجاج طبرسى ج 2، ص 497 بحارالانوار ج 53، 75 1.

هوای دلاینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...
کتابنامه

کتاب «مهدیان دروغین» تألیف حجت‌الاسلام رسول جعفریان منتشر و روانه بازار شد. دانشیار دانشگاه تهران در این کتاب به تقسیم حوزه‌های مختلف جغرافیایی دنیای اسلام پرداخته و مهدیان دروغین در مناطق و دوره‌های مختلف تاریخ را معرفی کرده است.

نظرسنجی
به نظر شما چقدر برای واقعه ظهور آماده هستیم؟دیگر امکاناتاین نوا را در وبلاگ خود پخش کنید:

شمارنده
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :