تبلیغات
آفتاب پنهان - حضرت ابو محمد امام حسن عسكرى‏ علیه السلام
 
صفحه نخست          تماس با مدیر            نسخه موبایل                RSS                  
دوستان
حضرت ابو محمد امام حسن عسكرى‏ علیه السلام
آن حضرت‏ نیز، همین صفت را داشته است كه بجا است این بحث را با بیان روایت شریفى كه در مجلّد دوازدهم بحار آمده به پایان بریم.

مرحوم مجلسى ‏رحمه الله به سند خود آورده كه: عباسیان و صالح بن على و گروهى از منحرفین از مسیر اهل بیت ‏علیهم السلام بر صالح بن وصیف، هنگامى كه امام حسن عسكرى ‏علیه السلام نزد او زندانى بود بر او وارد شدند و به او گفتند: بر آن حضرت سخت بگیر و در وضع او رفاه و آسایشى فراهم مكن. در جواب گفت: با او چكار كنم در حالى كه از بدترین افرادى كه توانسته ‏ام بر او گماشته‏ ام ولى آنان در نماز و عبادت به جایگاه بلندى رسیده ‏اند. سپس آن دو نفر گماشته را احضار كرد و به آن‏ها گفت: واى بر شما! درباره این شخص چه فكر مى ‏كنید؟ گفتند: چه بگوییم درباره مردى كه روزش را روزه‏ دار و شبش به عبادت مى‏ گذرد، نه سخن مى‏ گوید و نه غیر عبادت به كارى مشغول مى ‏شود، هرگاه به ما نظرى بیفكند لرزه بر اندام ما افتد، و به طورى هیبت او در دلمان واقع شود كه خوددارى نتوانیم كرد. هنگامى كه عباسیان این گفتار را شنیدند با خوارى و سرافكندگى رفتند.[1]

پی نوشت :
[1]بحار الانوار: 308/50


هوای دلاینجا آسمان ابری ست
آنجا را نمی دانم
اینجا هوایش بهاری نیست
آنجا را نمی دانم
اینجا عاشقا تنهایند
آنجا را نمی دانم
اینجا دل برای تو تنگ است
آنجا را نمی دانم...
کتابنامه

کتاب «مهدیان دروغین» تألیف حجت‌الاسلام رسول جعفریان منتشر و روانه بازار شد. دانشیار دانشگاه تهران در این کتاب به تقسیم حوزه‌های مختلف جغرافیایی دنیای اسلام پرداخته و مهدیان دروغین در مناطق و دوره‌های مختلف تاریخ را معرفی کرده است.

نظرسنجی
به نظر شما چقدر برای واقعه ظهور آماده هستیم؟دیگر امکاناتاین نوا را در وبلاگ خود پخش کنید:

شمارنده
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :